33 inspiracje do pracy kreatywnej lepsze niż znaleziska spod wielkanocnego drzewka

33 inspiracje do pracy kreatywnej lepsze niż znaleziska spod wielkanocnego drzewka

Nie możesz doczekać się szukania wielkanocnych prezentów? Z utęsknieniem wpatrujesz się w okolice najbliższego krzaczka, drzewka albo chociaż doniczkowej monstery? Przeglądasz pudło na pościel i otwierasz pawlacz?

Kava Studio odracza tę próbę cierpliwości. Kolejna paczka z dawką inspiracji z zakresu designu, marketingu, programowania – mówiąc najogólniej – pracy kreatywnej – właśnie ląduje przed Tobą! Łap drugą część subiektywnej listy miejsc pobudzających do twórczego działania.  PS Jesteś najpilniejsza/szy w klasie? Nadrób lekturę 20 marketingowych miejsc w sieci, które musisz znać. Jeśli to zadanie już za Tobą, plusik za aktywność, a za polecenie znajomym – zwolnienie z WF do wykorzystania! 

 

Arlena Witt 

Czy komuś w ogóle trzeba ją przedstawiać? Arlena, dzięki której wymowa trudnych, angielskich słówek zaczyna być elementem budowy brandu osobistego osoby światowej i zorientowanej na sukces, a nie przyczyną porażek na co drugiej pierwszej randce. Tak, właśnie tak – dzięki niej praca w agencji kreatywnej zaczyna choć troszkę przypominać niespełnione ideały popkulturowe rodem zza wielkiej wody, gdzie nie ma terminu, tylko dedlajn, nie ma kwartału, tylko Q, nie ma grupy docelowej, za to jest target (czy mamy wymieniać dalej?). 

Arleno! W imieniu wszystkich śląskich agencji kreatywnych chcemy zaproponować Ci, abyś zamiast Po cudzemu nagrała Po naszymu, a w tym odcinku specjalnym omówiła Top 10 zapożyczonych z angielskiego słówek królujących w korporacjach i nowoczesnych firmach. Chcemy w końcu wiedzieć, czym tak naprawdę się zajmujemy. 

Nawet jeśli nie zareagujesz entuzjastycznie na naszą propozycję, nadal będziemy Cię uwielbiać, bo łączy nas coś więcej niż pęd do nauki. Łączy nas miłość do serialu Friends. 

 

Mówiąc Inaczej 

Gratka dla wszystkich, którzy chcą poznęcać się nad znajomymi i wytykać im błędy językowe. Paulina bierze na warsztat popularne lapsusy i rozpracowuje je na swoim vlogu. Jeśli uważasz, że posługujesz się językiem polskim poprawnie – gwarantujemy, że się zdziwisz. Nas też dotknął ten problem. Kiedyś zaczęliśmy oglądać Paulinę dla rozrywki, w przekonaniu, że już dawno opanowaliśmy większość niuansów językowych. A potem dowiedzieliśmy się, że są takie wyrażenia, których całe życie używaliśmy niepoprawnie. Boli, ale warto. Teraz to my jesteśmy na górze!

 

Nowy Marketing 

Uwielbiamy Nowy Marketing. Jego lektura to codzienna prasówka, która nigdy nie zawodzi. Nowinki reklamowe i agencyjnie z Polski i ze świata, kampanie społeczne, różnorodne branże i formaty. Nowy Marketing to miejsce przyjazne marketerom  znajdziecie tam nie tylko newsy, ale także oferty pracy, namiary na inne agencje, a nawet… formularz do nadesłania branżowych ploteczek! Ten portal to dla nas prawdziwe Forum Romanum dla twórców komunikatów reklamowych. 

 

SWPS  

Przepastny bank wiedzy o ludziach, ich zachowaniach i potrzebach. Odskocznia od codziennej pracy i miejsce sprzyjające skupieniu. SWPS oferuje nie tylko merytoryczne artykuły, ale także podcasty i wartościowe wydarzenia w największych miastach w Polsce. Polecamy, bo wierzymy, że dobra komunikacja zawsze zaczyna się od ludzi. 

 

Consider.pl

Piotrek na swoim blogu udowadnia, że marketing to w gruncie rzeczy matematyka  i my się z tym zgadzamy. Masa wskazówek, dobrych praktyk i gotowych rozwiązań. Bardzo cenimy oparte na danych podejście do reklamy i sprzedaży, a dzięki consider.pl wciąż zdobywamy nową wiedzę.  

 

Bingo Reklamowe oraz Co znosi psychika grafika 

Są takie sytuacje, których nikt nie ogarnie. I wtedy nie pozostaje nic, tylko połączyć się w bólu z innymi. Tę możliwość dają fanpejdże takie jak Reklamowe Bingo i Co znosi psychika grafika. Jak to mówią, pomyśl o tym jako o wyzwaniu. Nie ma co się rozgadywać. Gwarantujemy, że znasz to z autopsji. Po prostu kliknij. 

 

Bezpieczeństwo/programowanie/IT 

Hackernews

Zaufana Trzecia Strona

Śląsk IT

Vue.js Developers

Programista na swoim

Niebezpiecznik

Programista

Regularnie zaglądamy na strony związane z programowaniem, nowymi technologiami, bezpieczeństwem. Polecamy, ponieważ to niewyczerpana kopalnia wiedzy, źródło informacji o dobrych praktykach i często jedno z pierwszych miejsc, z których można dowiedzieć się np. o wyciekach danych. 

 

Culture.pl 

Ponieważ w każdym z nas drzemie dusza artysty, a u psychoanalityka wyznajemy, że w dzieciństwie chcieliśmy być sławnymi malarzami lub/i pisarzami, ale coś poszło nie tak. Z tego powodu regularnie zaglądamy na Culture.pl. Bardzo inspiruje nas także Rijks Museum, czyli świątynia sztuki, która w bardzo skuteczny komunikacyjnie sposób popularyzuje swoje zbiory. 

 

Kilka miejsc szczególnie uczęszczanych przez nasze projektantki 

2+3D

Smashing Magazine

Grafmag

Artsy

Awwwards 

AdFreak

WIRED

i-D

LAF Artists Management 

TypeType 

STGU

Mileobraski

Jak tak patrzymy na tę listę to dochodzimy do wniosku, że nasze projektantki spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem! Dziewczyny, może jakiś sport? Powyżej róg obfitości z linkami do miejsc inspirujących designerki. Jeśli walczysz rysikiem, ten zestaw jest dla Ciebie. 

 

Prognoza pogody Damian Dąbrowski

Pani na przyrodzie powtarzała, że pogoda jest zawsze, tylko czasem brzydka. Nam jednak ten lakoniczny komunikat nie wystarcza, dlatego dzień rozpoczynamy od wizyty na fanpejdżu Damiana Dąbrowskiego, czarodziejskiego nauczyciela geografii ze Śląska, który bezbłędnie zapowiada aurę na najbliższe dni. Wam też polecamy! Panie Damianie, jak to będzie z szukaniem prezentów w niedzielę – uda się czy nie? 

 PS Jesteś spoza Śląska i zastanawiasz się, o co chodzi z zajączkiem przynoszącym prezenty? Na koniec akcent kulturoznawczy  🙂